اخبار سینمایی - مطالب هفته چهارم اردیبهشت 1390
   
1390/02/31  12:32    ویرایش: 1390/02/31 16:09
توسط:    


  حجم فایل :    58567 کیلو بایت

 

   


1390/02/27  14:27    ویرایش: - -
توسط:    


امیر اسفندیاری استقبال از فیلم‌های ایرانی نمایش داده شده در بازار كن را خوب ارزیابی كرد.

مدیر چتر سینمای ایران در بازار فیلم جشنواره كن گفت‌:

تاكنون 14 فیلم ایرانی در بازار نمایش داده شده است اظهار كرد: «آینه‌های روبرو»، «یه حبه قند»، «آلزایمر»، «33 روز»، «بی‌انتها»، «مامان بهروز منو زد»، «گلچهره»، «یكی از ما دونفر»، «نخودی»، «راه آبی ابریشم»، «بهشت اینجاست»، «مهتاب روی سكو»، «سیب و سلما» و«ندارها» از جمله این آثار هستند كه برای دست اندركاران حرفه‌ای سینما به نمایش در آمده و مذاكراتی برای فروش آنها شده است.

مدیر بخش بین‌الملل بنیاد سینمایی فارابی از مذاكراتی جهت تولید چند پروژه مشترك خبر داد و گفت: ساخت فیلمی درباره فلسطین تقریبا جدی است كه صحبت شده با بازیگران هالیوودی ساخته شود كه بعد از تایید سناریو در فارابی موضوع همكاری جدی‌تر می‌شود.

امیر اسفندیاری در مقایسه این دوره جشنواره كن با دوره‌های گذشته اظهار كرد: سال گذشته حدود 17 هزار نفر آدم‌های حرفه‌ای سینما به اینجا آمده بودند كه امسال به 20 هزار نفر رسیده است و حتی كشورهایی كه سینما ندارند با هیات‌های عظیمی در كن حاضر شده‌اند، اما تعداد افرادی كه از ایران حضور پیدا كردند نسبت به رتبه سینمایمان كم است.

وی با بیان این كه ایران حضور پر رنگی در كتابچه اصلی بازار دارد،ادامه داد:در كنار اطلاعات سایر كشورها، اطلاعات سینمای ایران و افراد شركت كننده در این كتاب آمده است و حتی تبلیغات ما هم در آن چاپ شده است ضمن آنكه تبلیغات محیطی خوبی هم داریم و چتر سینمای ایران در بهترین بخش بازار واقع شده است.

امیر اسفندیاری تاكید كرد: متاسفانه همیشه در جنب بازار مسائلی است كه اینها را نمی‌توان به سینمای ایران ربط داد.

وی افزود: بعد از ركودی كه دوره گذشته كن به خاطر ماجرا‌های اقتصادی اروپا داشت، امسال وضعیت بهتر شده و اتفاقات تجاری همچون گذشته است.

   


1390/02/27  14:21    ویرایش: - -
توسط:    


یك كارگردان درباره‌ی تاكید تلویزیون مبنی بر ممنوعیت ساخت «سریال‌های تلخ»، گفت:‌ تلخی در هنرهای نمایشی غیرقابل حذف است.

فرزاد موتمن در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس تلویزیون خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، بیان كرد: تلخ بودن ویژه‌ی سریال نیست؛ هر فیلم كوتاه و تله‌فیلمی كه تراژیك یا بدفرجام باشد نیز می‌تواند تلخ باشد.

وی افزود: اگر بگویند سریال تلخ نسازیم یعنی تراژدی كار نكنیم؛ لذت‌بخش‌ترین قسمت هنرهای نمایشی تراژدی است.

موتمن خاطرنشان كرد: تراژدی كار نكردن فقط حوزه‌ی عمل تلویزیون و سینما را محدود می‌كند؛ «جدایی نادر از سیمین» یك فیلم سینمایی بسیار تلخ است كه اكنون روی پرده خوب می‌فروشد.

این كارگردان بیان كرد: فیلم و سریال تلخ، بخشی از هنرهای نمایشی است؛ ما نمی‌توانیم چهارچوب بگذاریم كه فلان فیلم و سریال در حیطه‌ی واقعیت اجتماعی است و دیگری در این حیطه نمی‌گنجد.

   


  • کل صفحات:2  
  • 1
  • 2
  •   

اخبار سینمایی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات