اخبار سینمایی - اسفندیاری در كن: استقبال از فیلم‌های ایرانی در بازار تعداد ایرانی‌های حاضر در كن نسبت به رتبه سینمای‌مان كم است.
   
1390/02/27  14:27    ویرایش: - -
توسط:    


امیر اسفندیاری استقبال از فیلم‌های ایرانی نمایش داده شده در بازار كن را خوب ارزیابی كرد.

مدیر چتر سینمای ایران در بازار فیلم جشنواره كن گفت‌:

تاكنون 14 فیلم ایرانی در بازار نمایش داده شده است اظهار كرد: «آینه‌های روبرو»، «یه حبه قند»، «آلزایمر»، «33 روز»، «بی‌انتها»، «مامان بهروز منو زد»، «گلچهره»، «یكی از ما دونفر»، «نخودی»، «راه آبی ابریشم»، «بهشت اینجاست»، «مهتاب روی سكو»، «سیب و سلما» و«ندارها» از جمله این آثار هستند كه برای دست اندركاران حرفه‌ای سینما به نمایش در آمده و مذاكراتی برای فروش آنها شده است.

مدیر بخش بین‌الملل بنیاد سینمایی فارابی از مذاكراتی جهت تولید چند پروژه مشترك خبر داد و گفت: ساخت فیلمی درباره فلسطین تقریبا جدی است كه صحبت شده با بازیگران هالیوودی ساخته شود كه بعد از تایید سناریو در فارابی موضوع همكاری جدی‌تر می‌شود.

امیر اسفندیاری در مقایسه این دوره جشنواره كن با دوره‌های گذشته اظهار كرد: سال گذشته حدود 17 هزار نفر آدم‌های حرفه‌ای سینما به اینجا آمده بودند كه امسال به 20 هزار نفر رسیده است و حتی كشورهایی كه سینما ندارند با هیات‌های عظیمی در كن حاضر شده‌اند، اما تعداد افرادی كه از ایران حضور پیدا كردند نسبت به رتبه سینمایمان كم است.

وی با بیان این كه ایران حضور پر رنگی در كتابچه اصلی بازار دارد،ادامه داد:در كنار اطلاعات سایر كشورها، اطلاعات سینمای ایران و افراد شركت كننده در این كتاب آمده است و حتی تبلیغات ما هم در آن چاپ شده است ضمن آنكه تبلیغات محیطی خوبی هم داریم و چتر سینمای ایران در بهترین بخش بازار واقع شده است.

امیر اسفندیاری تاكید كرد: متاسفانه همیشه در جنب بازار مسائلی است كه اینها را نمی‌توان به سینمای ایران ربط داد.

وی افزود: بعد از ركودی كه دوره گذشته كن به خاطر ماجرا‌های اقتصادی اروپا داشت، امسال وضعیت بهتر شده و اتفاقات تجاری همچون گذشته است.

   اخبار سینمایی

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic