تبلیغات
اخبار سینمایی - نتایج همایش «هالیوودیسم و سینما» در آینده مشخص خواهد شد.
   
1389/12/10  05:42    ویرایش: 1389/12/25 13:16
توسط:    

نادر طالب‌زاده گفت: همایش «هالیوودیسم و سینما» اقدامی منحصر به فرد بود زیرا در آن افرادی از کشورهای اروپایی و غرب در یک جا با یک هدف فرهنگی مهم دور هم جمع شدند و در پنج سال آینده نتایج آن به بار می آید.


نادر طالبزاده

به گزارش خبرگزاری شبستان، نادر طالب‌زاده در ارزیابی نخستین همایش «هالیوودیسم و سینما» که در حاشیه بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر برگزار شد، گفت: تا به حال چنین گردهمایی و کنفرانسی اتفاق نیافتاده بود، هرساله در جشنواره فجر تعدادی میهمان خارجی به ایران دعوت می‌شدند و به کشورهای‌شان بازمی‌گشتند اما در این کنفرانس ما شاهد گردهمایی کارشناسان سینمایی و فیلمسازانی بودیم که با ایران هم نظر هستند و در بحث های اساسی سیاسی و اقتصادی و موضع گیری در مقابله با سیطره هالیوود و کنترل صهیونیسم ورسانه غرب نظرات مشترک بسیاری دارند.


وی افزود: این همایش منحصر به فرد بود زیرا افرادی از کشورهای اروپایی و غرب با یک هدف فرهنگی مشترک در یک جا جمع شدند. البته این اولین قدم است که در پنج سال آینده نتایج آن مشخص خواهد شد و ما در نقطه دیگری قرار می‌گیریم.


طالب زاده به اهمیت این کنفرانس از بعد دیگری اشاره کرد و بیان کرد: به لحاظ تاریخی در مقطعی هستیم که کشورهای بزرگ عربی دچار بحران و تحول هستند و سرور و نشاط‌اش را در جامعه مسلمانان احساس می‌کنیم. این مسئله روی رسانه اثر خواهد داشت و نکته دوم این که این همایش برای سینمای ایران و رسانه‌های کشور نیز خوب است. سینمای ایران آماده همکاری و تولیدات مشترک با کشورها و فیلمسازان غربی است. ما هرقدر در تولیدات ایرانی و داخلی نظرات‌مان را بیان کنیم ممکن است تنها در ایران دیده شود و از سوی دیگر برخی از فیلمسازان که فیلم‌های‌شان در جشنواره‌ها مطرح می‌شود، آثارشان در راستای اهداف جهانی و اهداف جشنواره‌ها و سیاستمداران و امپراطوری غرب است اما فیلمسازان دیگر کشورها که با نظرات ما موافق هستند با ساخت آثارشان می‌توانند اهداف مشترک‌مان را به دنیا ارایه دهند.


کارگردان «بشارت منجی» در ادامه به ارائه نظرات افراد در کنفرانس و راه حل برای مقابله با هالیوود و صهیونیسم اشاره کرد و گفت: در طول جلسات این کنفرانس دو روزه ما از افراد می‌خواستیم که راه‌حل‌ ها و ایده‌هایی را که به ذهن‌شان متبادر می‌شود ارائه دهند تا بتوانیم به نتایج خوبی دست یابیم.


وی در ادامه به جالی خالی برخی از فیلمسازان منتقد به سیاست‌های آمریکا و هالیوود اشاره کرد و عنوان داشت: جای خالی ده فیلمساز بزرگ آمریکایی که با سیاست‌های آمریکا مخالفت کردند، همچنین فیلمسازان انگلیسی در این همایش دو روزه خالی بود و امیدواریم در دوره آینده جشنواره، شاهد حضور گسترده فیلمسازان از کشورهای مختلف باشیم.


طالب‌زاده به حضور فیلمسازان ایرانی در این جلسه اشاره کرد و افزود: تعدادی از فیلمسازان ایرانی در جلسات حضور داشتند و مطمئناً فیلمسازان دیگری نیز علاقمند به حضور در این جلسات هستند. این قدم اول بود. فیلمسازان ایرانی هم قطعاً با این افراد هم عقیده و هم نظر هستند.

   اخبار سینمایی