تبلیغات
اخبار سینمایی - پس از توقف دو ساله،ساخت مجموعه مستندهای «تهران من» دوباره كلید خورد.
   
1390/01/29  15:08    ویرایش: 1390/02/2 11:34
توسط:    
نوع مطلب: خبر ،سینمای ایران ،مستند ،

مجموعه مستندهای «تهران من» با كارگردانی محمدرضا اصلانی، محسن امیر یوسفی، احمد میراحسان، پیروز كلانتری، رضا بهرامی نژاد و محمد شیروانی برای نمایش در جشنواره فیلم «شهر» در حال آماده‌سازی است.

سعید رشتیان تهیه‌كننده این مجموعه در گفتگویی درباره این مجموعه یادآور شد: ایده و طراحی اولیه مجموعه مستند «تهران من» سال 1387 توسط پیروز كلانتری مطرح و رضا داد دبیر سومین جشنواره فیلم «شهر» پذیرفت كه چنین مجموعه مستندی برای سومین دوره این جشنواره ساخته شود.

وی در عین حال گفت:اما آن زمان به دلیل مشكلات مالی و اجرایی، تنها مستند «حیات خلوت خانه خورشید» به كارگردانی رخشان بنی اعتماد و «لبخند كجاست» به كارگردانی مهرشاد كارخانی ساخته و در جشنواره به نمایش درآمد.

رشتیان با اشاره به روند فعلی ساخت مستندهای «تهران من» ادامه داد:با شروع مقدمات فعالیت دوره چهارم جشنواره فیلم «شهر» به مدیریت دكتر داروغه‌زاده كار ساخت سایر مستندهای این مجموعه آغاز و اكنون سه مستند آقایان اصلانی، میر احسان و امیریوسفی در مرحله تدوین است.

به گفته‌ی وی؛ همچنین تصویربرداری مستندهای آقایان كلانتری، بهرامی‌نژاد و شیروانی نیز به اتمام رسیده است و سایر مستندهای مجموعه «تهران من» نیز در مرحله تولید یا پیش تولید هستند.

رشتیان اظهار امیدواری كرد: اكثر فیلم‌ها به چهارمین دوره جشنواره فیلم «شهر» رسیده و به نمایش درآیند.

تهیه كننده «تهران من» در پایان گفت:تجربه ساخت مجموعه مستند «تهران من» از آنجا حائز اهمیت است كه گروهی از فیلم‌سازان و مستند سازان مطرح به حوزه ساخت آثاری درباره تهران و مشكلاتش وارد شده‌اند و امیدواریم این پروژه‌ بتواند ورودی جدید به حوزه مستند شهری باشد.

   اخبار سینمایی