تبلیغات
اخبار سینمایی - اظهار نظر پرویز شیخ طادی درباره «مختارنامه» داوود میرباقری
   
1390/01/27  11:31    ویرایش: 1390/01/27 19:40
توسط:    
نوع مطلب: خبر ،تلویزیون ،

«مردم به دلیل تجربه معاصری كه دارند بهتر این سریال را درك می‌كنند»

پرویز شیخ طادی گفت: سریال «مختارنامه» اثری فاخر و آبرومند در عرصه‌ی فیلم‌های عاشورایی است.

به گزارش سرویس تلویزیون خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خراسان، این كارگردان با بیان اینكه سریال «مختارنامه» توانایی‌های برجسته فیلم‌سازان ایرانی را به ویژه در زمینه فیلم‌های عاشورایی نشان می‌دهد، افزود: معتقدم «مختارنامه» توان و ظرفیت والای سینما و تلویزیون ایران را نشان می‌دهد و اینكه چگونه یك فیلمساز ایرانی توانسته به رغم كمبود امكانات فیلمسازی در كشور، چنین اثر شایسته‌ای را خلق كند.

كارگردان فیلم عاشورایی «سینه سرخ» یادآور شد: «مختارنامه» نمونه‌ای از آثار عاشورایی است كه توانسته هوشمندانه و حرفه‌یی بخشی از وقایع مربوط به واقعه كربلا را به تصویر بكشد.

وی خاطرنشان كرد: كارگردان سریال «مختارنامه» پس از ساخت چند اثر تاریخی ـ مذهبی، از همه تجربیات خود در ساخت «مختارنامه» بهره برده و اثری را خلق كرده كه نه تنها برای مخاطبان ایرانی، بلكه برای بسیاری از مسلمانان و غیرمسلمانان دیگر كشورها جذاب و دلنشین است.

كارگردان «دفتری از آسمان» مطابقت بین برخی از وقایع كشور با فضایی كه «مختارنامه» ترسیم می‌كند را یكی از دلایل موفقیت این سریال دانست و افزود: جهان اسلام پس از پیامبر(ص) دچار انحرافاتی شد كه اوج این انحراف‌ها را در واقعه كربلا می توان مشاهده كرد؛ همان طور كه پس از انتخابات نیز برخی خواص و نخبگان جامعه ما دچار اشتباه شدند و چنین فضایی بر جامعه ما نیز حاكم شد.


خرید سریال مختارنامه


وی ادامه داد: پس از این وقایع، نمایش سریال «مختارنامه» در كشور آغاز شد؛ به همین دلیل درك سریال برای مردم آسان‌تر شده و مردم می‌توانند به دلیل تجربه معاصری كه دارند سریال را بهتر ادراك كنند.

شیخ طادی درباره چالش‌های به وجود آمده درباره‌ی نمایش چهره حضرت عباس(ع) در سریال «مختارنامه» گفت: به عنوان یك فیلمساز مسلمان نمایش دادن چهره آن حضرت در شرایط فعلی به صلاح نیست، زیرا جامعه ما به لحاظ فرهنگی ظرفیت پذیرش این موضوع را ندارد.

وی افزود: مردم ایران علاقه‌ای خاص نسبت به حضرت ابوالفضل(ع) دارند و تصویری مطلوب از ایشان در ذهن مردم ما وجود دارد كه ممكن است به تصویر كشیدن چهره ایشان، خللی به آن تصویر مطلوب وارد كند و این به صلاح جامعه ما نیست.

به گزارش ایسنا، سومین سوگواره لحظه‌های عاشورایی در رشته‌های عکس، فیلم و فیلمنامه، خرداد ماه سال جاری در مشهد برگزار می‌شود و آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این سوگواره نیز 31 فرودین ماه سال جاری است.

   اخبار سینمایی