تبلیغات
اخبار سینمایی - شصت‌وچهارمین جشنواره‌ی کن
   
1390/01/2  01:42    ویرایش: - -
توسط:    

نامزدهای نخل طلا ‌٢٥ فروردین معرفی می‌شوند

نامزدهای نخل طلای جشنواره كن 2011 روز 14 آوریل معرفی خواهند شد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، برگزارکنندگان شصت‌وچهارمین جشنواره فیلم کن اعلام كردند، فهرست فیلم‌های حاضر در بخش رقابتی این . . .

رویداد سینمایی برای دریافت جایزه نخل طلا روز پنج‌شنبه (‌١٤ آوریل / ‌٢٥ فروردین) معرفی خواهند شد.

به گزارش اسكرین‌دیلی، در نشست خبری اعلام نامزدهای نخل طلای ‌٢٠١١ در پاریس، هم‌زمان وب‌سایت شصت‌وچهارمین دوره این جشنواره راه‌اندازی خواهد شد.

شصت‌وچهارمین جشنواره فیلم کن روز ‌١١ می با نمایش فیلم «نیمه‌شب در پاریس» به کارگردانی وودی آلن آغاز خواهد شد.

وودی آلن قصد داشت این فیلم را سال ‌٢٠٠٦ در پاریس فیلم‌برداری کند، اما به‌خاطر هزینه‌های زیاد این شهر تاكنون تولید آن را متوقف كرده بود. در فیلم «نیمه‌شب در پاریس» كارلا برونی، همسر رییس‌جمهوری فرانسه، و ماریو كوتیلار، بازیگر برنده اسكار، نقش‌آفرینی داشته‌اند.

این رویداد معتبر سینمایی جهان تا روز ‌٢٢ می ادامه خواهد داشت و امسال «رابرت دنیرو»، بازیگر سرشناس آمریكایی، ریاست هیات داوران را برعهده دارد. پس از «شون پن» در سال ‌٢٠٠٨ و «تیم برتون» در سال ‌٢٠١٠، دنیرو سومین سینماگر آمریكایی است كه طی چهار سال گذشته ریاست هیات داوران جشنواره كن را برعهده می‌گیرد.

جدیدترین ساخته‌های «نانی مورتی» و «پائولو سورنتینو»، كارگردانان سرشناس سینمای ایتالیا، در جشنواره كن نمایش خواهد یافت.

فیلم «ما یك پاپ داریم» ساخته «نانی مورتی» یكی از فیلم‌هایی است كه در دوره آتی جشنواره كن نمایش خواهد یافت، اما مشخص نیست در كدام بخش حضور خواهد داشت. این فیلم از روز ‌١٥ آوریل در سینماهای ایتالیا به‌روی پرده می‌رود.

«پائولو سورنتیو»، دیگر كارگردان سرشناس ایتالیایی، هم با فیلم «این‌جا باید جایی باشد» و با حضور «شون پن» در جشنوار كن ‌٢٠١١ حضور خواهد داشت. سورنتینو كه در دهه گذشته سه‌بار نامزد نخل طلا بود، در سال ‌٢٠٠٨ با فیلم «نخست‌وزیر» جایزه هیات داوران جشنواره كن را گرفت.

   اخبار سینمایی